Hızlı Erişim

Rektör

  • ANA SAYFA
  • ÜNİVERSİTEMİZ
  • YÖNETİM
  • REKTÖR


Prof. Dr. Fatih YILMAZ
Rektör

      Prof. Dr. Fatih Yılmaz 1974 yılında Tokat’ta doğdu. Lisans eğitimini Atatürk Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde 1997 yılında tamamladı. Yüksek Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, İngilizcenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi (MATEFL) programında tamamlayarak 2004 yılında mezun oldu. Doktora eğitimini ise 2012 yılında Polonya, Jagiellonian Üniversitesi Türkoloji Enstitüsünde tamamladı. 2007-2012 yılları arasında Jagiellonian Üniversitesi Türkoloji bölümünde Öğretim Görevlisi olarak görev yapan Prof. Dr. Fatih Yılmaz 2013 yılında Yardımcı Doçent, 2016 yılında Doçent, 2021 yılında ise Profesör kadrosuna atandı.

 Tokat Gaziosmanpaşa üniversitesinde Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü, TÖMER Müdürü, Uluslararası Öğrenci Koordinatörü ve Yabancı Diller Bölüm Başkanı olarak birçok idari görevlerde bulundu. Halen Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır. 

 Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesine Rektör olarak atanmıştır. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Lehçe ve başlangıç seviyesinde Almanca ve Arapça bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.Tokat Gaziosmanpaşa University, Taşlıçiftlik Campus, 60250 Tokat / TÜRKİYE Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2023© Tüm Hakları Saklıdır.