Hızlı Erişim

Sürekli İşçi Alımı Kura Çekilişi Yapıldı

Haberler

Sürekli İşçi Alımı Kura Çekilişi Yapıldı

  •  14 Eylül 2020 Pazartesi
  •  1454 Görüntüleme
  •  Yazdır

        Üniversitemiz tarafından 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonu’nda sürekli işçi (4/D) alımı kura çekilişi gerçekleştirildi. Kura çekilişine Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş, Prof. Dr. İsa Gökçe, Prof. Dr. İbrahim Özbay, Genel Sekreterimiz Fatih Alhan, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Doğan Bozdoğan, dekanlar ve daire başkanları katıldı.

        Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş yapmış olduğu konuşmada, “Haziran ayında yapılan kura çekilişi ile 146 sürekli işçi Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezinde çalışmaya başladı. Cumhurbaşkanımızın kararı ile Üniversitemizde 20 adet sürekli işçi alımına izin verilmesiyle bugünkü kuramızı gerçekleştiriyoruz. Rektörlük olarak başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere katkısı olan herkese milletimiz adına, kurumumuz adına teşekkür ediyoruz. Bugün burada güvenlik, temizlik ve bakım onarım hizmetleri için çeşitli unvanlarda 19’u Tokat merkez, 1 tanesi Almus ilçemizde olmak üzere 20 sürekli işçi kurası gerçekleştireceğiz. Sürekli işçi alımı için toplamda 2378 kişi başvurmuştur. Türkiye İş Kurumunun gönderdiği listeler baz alınmak sureti ile sözlü sınava katılmak üzere açık iş sayısının 4 katı asıl liste olarak noter kura çekimi ile belirlenecek olup, ayrıca kura ile aynı sayıda yedek adayın isimleri belirlenecektir. Kura çekilişimizin milletimize, vatanımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

       Rektör Yardımcımızın konuşmasından sonra Üniversitemiz birimlerinde istihdam edilmek üzere 5 adet Temizlik Görevlisi, 5 adet Güvenlik Görevlisi (Erkek), 1 Adet Güvenlik Görevlisi (Kadın), 4 adet Beden İşçisi (Erkek), 3 adet Bulaşıkçı, 1 adet Doğalgaz Kalorifer Ateşçisi (Erkek), 1 adet Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni (Erkek) olmak üzere toplam 20 adet sürekli işçi alımı için noter huzurunda kura çekilişine geçildi. Yapılan kura çekilişi ile asıl ve yedek adaylar belirlendi.

        Covid-19 pandemisi nedeniyle maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyularak yapılan kura çekilişi, Üniversitemiz web sayfasından ve kurumsal sosyal medya hesaplarımızdan canlı yayınlandı.
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Taşlıçiftlik Yerleşkesi, 60250 Tokat / TÜRKİYE Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2017© Tüm Hakları Saklıdır.